Zbulimi, një ilaç kundër dhimbjeve nga takat

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

agroni

Vizitor
Zbulimi, një ilaç kundër dhimbjeve nga takat

BRITANI- Takat e larta janë propozim fashion i modës dhe kënaqësia e ëmbël e femrave, e cila i bën të ndihen të fuqishme dhe plot sharm. Por, dhimbja e këmbëve është një shqetësim i madh i ‘viktimave’ të modës.

Sipas një studimi britanik të Universiteti ‘East Anglia’ dhe të publikuar në "Annals of the Rheumatic Diseases", thekson se takat larta nuk janë të rehatshme, ndaj ka publikuar një zbulim, i cili do të mund të lehtësojë dhimbjen e këmbëve nga takat.

Sipas studiuesve zbulimi është mëse i nevojshëm pasi dhimbja që i shkaktohet këmbëve nga takat nuk vlen vetëm për këmbet, por ajo përhapet edhe në pjesë të tjera të trupit dhe sjell përkeqësimin të gjendjes shëndetësore pa e kuptuar. Ilaci i ri do të ketë në përberje të tij proteina, që janë terapi "armike" për tendosjen e këmbëve.
(el.me/BalaknWeb)