Zbulimi i sekreteve të Iluminatit

Munella

Anetar Fillestar
Zbulimi i sekreteve të Iluminatit

Unë jam i gatshëm të ndaj me botën ate që di!

Kështu e fillon historinë e tij nji ish antar anonim i Iluminatit përmes nji faqeje interneti dhe vazhdon:

“Kam qenë njeni prej antarëve të iluminatit plot 47 vite. I antarsuem prej moshës 19 vjeqare. Në këtë faqe do tu paraqes nji shumëllojshmëni ngjarjesh të ndodhuna shumë vite ma përpara e deri viteve të fundit.

Unë kam qenë nji prej shtatë njerëzve ma t’randsishëm në historinë e Iluminatit dhe vite me radhë kam jetue në përputhje me besimet, motivet dhe veprimet e Iluminatit, por kohëve të fundit gjithçka u ba shumë e padurueshme dhe m’duhet me e “shkymë” kontratën e tyne të shejtë. Mbasi ua pata zbulue disa informacione sekrete në një takim në qershor të vitit 2010,

Përmes ktij shkrimi do t'mundohem mej zbulue t'gjitha sekretet e iluminatit. Për fillim do ti trgoj vetëm disa gjana të vogla:

Barack Obama nuk asht antar i Iluminatit, por asht diçka shumë, shumë ma i keq.

“Anijet e reja kozmike” janë aeroplanët që për pak kohë mund të futen në orbitë janë armët e Iluminatit.

Informacioni parë që do tua tregoj janë 57 bunkerë të shpërndamë nëpër t’gjithë territorin e SHBA-së të cilët mund përdorën për gjithfarlloj nevojash. Kurse në t’gjithë botën egzistojnë 439 të tillë. Ma i madhi prej t’gjithë bunkerëve ndodhet në San Paulo të Brazilit. Ky bunker ka kapacitetin për mej zanë pesëmij vetë dhe aty mujnë me jetue 10 vjetë. Në at bunker kam qenë vet, ka përmasa aq të mdha sa nuk mundet kush me e marrë me mendë. Ate e ruajnë për fundin e botës. Për mej shpëtue 5000 vetë, njerz të Iluminatit, persona me ndikim dhe pasunikët e mdhej. Edhe bunkerët tjerë janë të mdhaj dhe mund t’pranojnë numër t’madh t’popullsisë, por asnjani nuk asht ma i madh se ai i Brazilit.

N’rast fillimit t’noj lufte të tretë botnore, t’gjithë kryetarët e botës dhe t’gjithë të pasunit, si bje fjala: Bil Gejts, Voren Bafeta e tj. mund të gjejnë strehim në këta bunkerë. Të gjithë kta bunkerë i ruen dhe mirmban iluminati.

Qe disa emna të disa prej njerzve që kanë banue në kta bunkerë:

Lav Trocki. Kur Stalini e mundi Trockin dhe e pat sigurue qeverisjen e vet në Bashkimin Sovjetik, Trocki ka qenë i transferuem n’bunkerin nëntoksor në Zvicërr. Stalini as që ka ditë për ket punë. Ma vonë kur e merr vesh fillon me lshue pe prej presioneve të iluminatëve, por Trocki vritet prej vet iluminatëve sepse ma nuk uasht dashtë.

Abraham Linkoln. Linkolni ka qenë vetëm nji figurë shahu në kancelaritë e presidencës. Ate e kanë zgjedhë vetëm për me e fillue luftën qytetare. Iluminatët e dinin se po të mbetët n’kryesi Jugu do t’shkëputet. Ka qenë nji marrveshje n’mes Linkolnit dhe iluminatëve që ai ta dorzoj pushtetin menjiherë sa t’mbarojë lufta me kurdisjen e nji atentati kunder tij. Ate nuk e vret Xhon Vills But, por pjesën e mbetun të jetës e kalon n’buker Në Meksikë.

Sadam Husein, Sadamin e sjellin n’kryesi t’Irakut vetëm me pas shkak intervenimi në Irak. Ai asht gjallë dhe jeton në ndonjenin prej bunkerëve në Argjentinë. Unë nuk di se çfar plani kanë iluminatët për te.

Nji e vërtetë e tmerrshme për HAARP

Makina e konspiracionit HAARP, asht e vendosun në nji bunker nënujor të Oqeanit Paqsor. E prodhueme që n’vitin 1980, por e vume n’funksion n’fundin e t’nandëdhjetave. Kjo makinë ka aftsinë me krijue gjithfar çrregullimesh dhe fatkeqsish natyrore të cilat dëshirojnë iluminatët mej krijue.
Uragani Katrina në SHBA asht prodhim i ksaj makinës HAARP.

Makinat HAARP nuk janë nën kontrollë të asnji vendi. Ato kontrollohen kolektivisht dhe shërbejnë për me shkaktue ndryshime të tmerrshe nëpër vendet e ndryshme të botës si bje fjala:
Tërmeti në Haiti dhe fatkeqsitë tjera natyrore që kanë ndodhë n’botë janë krijime të makinës HAARP.

Iluminatët i kanë t’gjitha mundsitë me e drejtue e rregullue botën ashtu si duen ata. Ata disponojnë sasi kokaine heroine e t’gjitha llojeve tjera të drogave të cilat i ruajnë nëpër bunkerët e sipërpërmendun. Edhe tregtinë me drogë edhe luftën kundër drogës krejtsisht e kanë n’duar dhe e kontrollojnë iluminatët. Njeni ndër trafikantët ma t’mdhej të drogës tash e 20 vite me radhë në botë asht Warren Buffet.

Rusët kanë mbrri t’parët në hanë

Asht vendosë që Amerika ta fitoi garën e shkumjes në hanë vetëm me ua prezentue masës përparimin e kapitalizmit ndaj komunizmit, por e vërteta asht se amerikanët vetëm i kanë kopjue rusët të cilët 7 vite ma parë kanë mbrri në Hanë.

E vërteta asht se amerikanët kanë fillue t’parët ndertimin e stacioneve raketore në Hanë. Në Hanë kanë vendosë edhe armë nukleare të cilat mund t’vihet n’përdorim me telekomandë prej tokës për me e shkatrrue çdo shtet që mund ti kundreshtoi iluminatët. Ata me saktsinë ma t’madhe, prej Hanës mund ta zhdukin prej faqes dheut çdo komb që i kundershton e s’dëshiron bashkpunimin me ta.

Kush e kontrollon Europën

Personi kryesor asht Nikolla Sarkozy. Ai i kontrollon shumicën e operacioneve në Europë dhe Afrikë. Gordon Broun ka qenë njeri shumë i randsishëm derisa ka fillue me punue simbas mendjes vet për at arsyeje edhe e kanë hjek prej qeverisjes. Megjithate ai mbetët nji njeri me ndikim shumë të madh në Europë.

Lindjen e mesme e kontrollon Benjamin Netanjahu.

Azinë krejtsisht e Kontrollon Vlladimir Putin dhe bashkpuntorët e tij. Ai asht shumë i fortë e shumë i menqëm.

Për momentin Kina bashkpunon mirë me iluminatët, por nuk ka marrë noj pozitë udhëheqse sepse simbas mendimit tim. Ajo mendon se iluminatët do t’dalin të mundun dhe ajo dëshiron me qenë në anën e fitimtarëve, por gabohet shumë se nji gja e tillë s’mundet me ndodhë.

Gripi spanjoll i vitit 1918, SARS dhe H!N! T’gjitha e kanë nji gja t’përbashkët. T’gjitha janë konstruktue prej iluminatëve. Me vite iluminatët e kanë ba testimin e ktyne virusve dersa kanë mbrri me krijue nji virus që mund përqohet n’gjithë globin dhe me shpejtsi mej zhdukë njerzit që dëshirojnë.

Kshillimi im asht, mos pranoni vaksinimet sepse do t’baheni pjesë e grupeve eksperimentale të iluminatve.

Shkenctarët që punojnë për iluminatët kanë gjetë mundsinë si me e shkymë edhe diellin. Asht zbulue arma që gjuanë radiacione të denduna mu n’zemrën e çdo planeti ose ylli. Kjo veq asht provue me shumë sukses nëpër shumicën e yjeve në sistemin tonë solar dhe ka pas shumë sukses.

Shkenctarët janë shumë t’sigurtë që nji teknologji e tillë mundet me u përdorë edhe n’diell dhe me shkaktue errsinë n’tan botën e cila mundet me zgjatë edhe deri n’tri vite dhe mandej me ba ndriqimin tuj e lshue prej andej nji JEZU KRISHT TË RI, Antikrisht.
(Anonymousmags)

p.s. Për Forumin e Mirditës, këto t’gjitha, me fjalë të shkurta i kam nxjerë prej nji faqeje interneti. Rendi ri Botnor (Novi svijetski poredak.com)

A janë t’vërteta këto që thuhen. Për mue t’gjitha janë t’vërteta bile kam ardhë te nji informatë se edhe lufta në Lindjen e Mesme asht planifikue shumë ma përpara dhe rasti i ardhjes së gjithë atyne emigrantëve në Europë asht për me e zhdukë KRISHTENIZMIN dhe racën e bardhë, KRENARINË EUROPIANE.
Asht e planifikueme që në kontinentin europianë mej sjell deri 190 000 000 islamikë prej vendeve arabe e afrikane.
 

Miri

Anëtar drejtues
Kush janë Iluminatët?
Iluminati është një organizatë e fshehtë që ka lindur zyrtarisht rreth vitit 1700 edhe pse mendohet që ekziston që nga kohërat e lashta të Egjiptit. Zakonisht ngatërrohet me iluminizmin që është një tjetër rrymë ku karakterizohet tek përdorimi i plotë i arsyes me një far distance nga feja / besimi.
Iluminatët (Iluminati) pra nuk kanë të bëjnë me Iluministët (Iluminizmi).

Por duhet thënë që shumë Iluministë të asokohe bënin pjesë në shoqëritë sekrete, ku idetë e tyre revolucionare qarkullonin me lehtësi.
Ka shumë të ngjarë që Iluminatët e vitit '700 kanë qenë të frymëzar nga Iluministët, deri në arritjen e një radikalizmi ekstrem.
Megjithatë ata përbëhen nga trembëdhjetë familje të mëdha që, gjatë gjithë historisë, kanë zënë pozita të rëndësishme në botë, në politikë, në shkencë, në fe, në art dhe kështu me radhë. Këto familje thuhet se janë Astor, Bundy, Collins, Dupont, Freeman, Kennedy, Li, Onassis, Rockefeller, Rothschild, Russell, Van Duyn, Merovingian.

Çfarë duan?
Qëllimi i tyre është të krijojnë një Rend të Ri Botëror, të strukturuar sipas një hierarkie piramidale të feudalizmit, ku në krye ndodhen vetë ata. Ky objektiv është pastaj i nëndarë në pjësë të tjera më "të vogla":


  • Krijimi i një feje universale
  • Asimilimin e korporatave më të mëdhaja
  • Grupimin e vendeve në zona të mëdhaja, si SHBA apo BE
  • Uljen e popullsisë botërore në një miliard
  • Krijimin i një gjykatë ligjore të vlefshme për të gjithë planetin

Si veprojnë?
Mjetet e tyre janë të shumta: kontrollojnë bankat, (pra ekonominë), mediat, muzikën, përdorin mesazhe subkoshiencial (pra një propagandë të vërtetë), krijojnë luftëra, ndër shtete dhe ndër civilë, kontrollojnë naftën, armët dhe drogën.

Si përfundim:
Këta "njerëz" kanë qëllime të caktuara, ndoshta edhe të mira, si për të bashkuar njerëzit nën një flamur dhe për të bashkuar popujt. Por për fat të keq ata duan një botë të bashkuar, ku njerëzit e zakonshëm janë robë të tyre, të pa ndjenja si kafshët.

Pra Iluminatët duan të formësojnë një ide për interesat e tyre.
 

Miri

Anëtar drejtues
Duke mos pasur prova themelore rreth këtyre organizatash dhe duke mos pasur vërtetësinë e ekzistencës së tyre kushdo dëfrehet sipas deshirës së tij duke folur në emër të tyre.
 

Munella

Anetar Fillestar
Kapitali i udhëhequr prej familjeve Rothshild dhe Rokfeler qeveris me botën. Krerët e kurorëzuar, kryetarët dhe udhëheqësit kanë qenë dhe janë shërbëtorë besnikë të tyre. Ata e përbëjnë të ashtuquajturën „qeveri botërore” (dorën e padukshme). Ajo nuk do të lejojë të vendoset paqë në botë sepse është kundër interesave të tyre

Lufta e Parë Botërore familjeve në fjalë iu solli miliarda dollarë, pasuritë e familjes mbretërore, Romanovët, të deponuara në bankat e tyre iu solli 50 miliardë. Kurse menjëherë pas luftës së parë qe planifikuar Lufta e Dytë Botërore. Shumë parashikues të shoqërisë sikur Klemansi dhe Morgentau paralajmëruan për katastrofën e Evropës. Të njëjtat fuqi që e planifikuan Luftën e Dytë Botërore e hartuan edhe planin për Luftën qytetare në SHBA. Sapo filloi lufta qytetare, në vitin 1861, ushtria angleze, frënge, spanjole, belgje dhe austriake tashmë ndodheshin në Meksikë, të dërguara prej fuqive të njëjta, të gatshme që ta shfrytëzojnë këtë luftë.

Menjiherë mbas luftës dytë botnore ka fillue planifikimi i luftës së tretë botnore që do t'jetë shktrruesja e njerzimit. N'ket luftë ma së shumti do ta psojnë kinezët që zhvillojnë nji bashkpunim të rezervuem me iluminatët. Ata që ngrejnë krye kunder iluminatëve do ta psojnë sikur qeveria polake të cilën e vunë n'aeroplan dhe e dogjën mbi territorin rus (shenimi im).

Në vitin 1880 Dizraeli pohon se shoqëria njerëzore kontrollohet nga organizata të fshehta, qëllimi kryesor i të cilave është të hudhin çfarëdo qeveri kushtetutare, që ta marrin tokën nga pronarët e tyre, t’i zhdukin të varfërit dhe klasën e mesme, si dhe religjionet.

Revolucionet nuk janë kryengritje ose rebelim i të varfërit, por komplot konspirativ i „të pasurit” me seli në Njujork; një superfuqi kapitaliste e cila në emër të „të varfërit” dhe të „atyre që u bëhet e padrejtë” e sundon botën. Ajo dominon dhe i drejton si socializmin ashtu edhe komunizmin në botë. Kështu që, për shebull, çdo vendim të cilin e sillte Partia Komuniste Amerikane është dashur patjetër të vërtetohet prej një personaliteti me emrin Artur Goldshmith. Ai nuk ishte vetëm një amerikan i pasur, por edhe anëtar i Partisë Komuniste. Po qe se ai i vërtetonte vendimet e marra nga Partia Komuniste Amerikane, atëherë ata pranoheshin nga Moska dhe e kundërta, po qe se ai nuk i vërtetonte edhe prej Moske nuk iu jepej pëlqim.
 
Sipër