Sllovenia rrëzoi Finlandën

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
G

gezimi

Vizitor
Sllovenia rrëzoi Finlandën

Sllovenia përfundoi serinë e humbjeve duke siguruar kualifikimin për në çerekfinale të EuroBasket 2011, duke mposhtur Finlandën në ndeshjen e tyre vendimtare në Grupin F.
Edhe pse në pozitë të vështirë dhe nën presion, Sllovenia iu përgjigj kritikave duke regjistruar fitore me rezultat 67-60. Për Finlandën mori fund rrugëtimi i shkëlqyeshëm, por me një dozë dëshpërimi pasi humbën një mundësi të artë për kalim në mesin e tetë ekipeve më të mira të kontinentit.
Erazem Lorbek ishte realizuesi më i mirë te Sllovenia me 14 pikë, aq sa shënoi edhe Petteri Koponen për Finlandën. Në ndeshjen tjetër të këtij grupi, Greqia – tanimë e kualifikuar – mposhti Gjeorgjinë me rezultat 73:60
Grupi F
Sllovenia – Finlanda 67:60
Greqia – Gjeorgjia 73:60
Rusia – Maqedonia