Si të pëlqehesh nga njerëzit

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Joni

Moderator
6 Shkurt 2011
77
0
6
Si të pëlqehesh nga njerëzit

Per te zoteruar ne menyr te perkryer artin e te pelqyerit nga njerezit, jeni i thjeshte, i hapurdhe i sincertete besh njerezit qe te thone" ne te ka dicka" dhe te jeni te sigurte ne vetense jeni ne rrug te mireqe te behesh i pelqyer. po te jet e mundurdhe ac sa varet prej jush jetoni ne pace me te gjith njerezit.

Dhe nese mondihet ajo ndjen qe askush nuk ju deshiron ose askujte nuk i duheni,eshte ndjenja me e demshme qe egziston dhe nese mendohet, keshtu me te vertet do te ket pasoja. Shkencerisht jan publikuar qindra tipare te personalitetit te njeriut duhet te kete dyzet e gjashte cilesi te deshiruar per te qen i pelqyer ne mesin e njerezve. Mos e zvogeloni e njerezve te tjer por rritja uni dhe ata do tju dunan. Egzistojne disa rregulla te thjeshta sesi ta fitoni respektin e njerezve te tjere:

1-emrat ti mbajme ne mend sepse eshte shum e rendesishme dhe nese jo kjo dote thot qe ne nuk jemi te interesuar per ta.

2-shoqerimi te mos ngarkohet shum tek te tjeret te jemi te pershtatur me ta.

3-te kemi liri dhe qetesi qe te mos nevrikosemi.

4-te mos jemi egoiste,qe vetem ne duhet te flasimdhe vetem ne dime gjithqka,por te jemi te natyrshem dhe pa e tepruar.
5-te jemi interesant keshtu qe njerezit te ken deshir qe te rrin me ne dhe te marrin diqka te mire nga ne. ;)