Si shërohet kolli

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Munella

Anetar Fillestar
15 Qershor 2014
110
1
18
Si shërohet kolli

Marrim 44 arra të reja, të gjelbërta ei fusim në nji shishe me nji kg. mjalt. I lamë ashtu 15 ditë. Kohëpaskohe e tundim shishen ku i kemi futë arrat dhe mjaltin e mandej i nxjerrim arrat dhe shirupin e fituem në ket mnyrë e ruajmë në shishe të errta. Personin që e merr kolli duhet me e pi kët shurup derisa ti kalojë kolli.
 

Munella

Anetar Fillestar
15 Qershor 2014
110
1
18
Për sivjet zor se mundesh me gjetë sepse janë rritë fort. Pra vetëm vitin e ardhshëm kur fillojnë me dalë kokrra t'gjelbërta e t'e tvogla