Shkëndija kampion edhe në volejboll

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
G

gezimi

Vizitor
Shkëndija kampion edhe në volejboll

Pas ekipit të futbollit Shkëndija, edhe kuqezinjtë e volejbollit e kanë fituar titullin e kampionit të Maqedonisë, pas një pritjeje 37-vjeçare.
Në një atmosferë impozante në sallën e sportit në Tetovë me përkrahje fantastike të grupit të tifozëve “Ballistët” si dhe mysafirëve, kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi dhe kryetarit të Komunës së Tetovës, Sadi Bexheti – komuna e cila njëherit është edhe sponsori i klubit, KV Shkëndija të shtunën mbrëma shënoi fitoren e tretë në kuadër të ‘play-offit’ kundër Borecit, me rezultat 3-1.
Kjo fitore bëri që volejbollistët e këtij klubi të shpallen kampionë të rinj të Maqedonisë për sezonin 2011. Klubi i Volejbollit Shkëndija para disa javësh u kurorëzua edhe me titullin e Kupës së Maqedonisë.