Sherimi i kancerit t'mushnive

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Munella

Anetar Fillestar
15 Qershor 2014
110
1
18
Sherimi i kancerit t'mushnive

Kush ka lexue për mjeksinë alternative nuk e ka lanë pa u ndesh me emnin e italiannit dr. Tulio Simonqinit. Simbas tij. Soda e bukës shëron t'gjitha kanceret, por jo edhe kancerin në tru (shenimi im). Doktarri përmes gjylpanës, pacientëve të vet ua dërgon drejtëpërdrejtë sodën e bukës në kancer kështu që dy prej pacientëve të tij kanë vdekë. Për këte, gjygjet italiane ia marrin titullin e doktorrit dhe e padisin n'gjyq. Por as gjygji e as prokurorët nuk tregojnë për rrezultatet fantastike të dhjetra e qindrave pacientve të shëruem prej Simonqinit. Dhe aspak nuk i padisin klinikat nëpër t'gjithë botën për vrasjen e t'gjithë atyne pacientëve që fillojnë kemoterapinë.
T'mos e zgjatim ma larg sepse unë nuk kam qef me filozofue. T'shkojmë konkretisht.

Për shërimin e kancerit në mushni, nevojiten:

1. gotë me dy decl. uji
1. limon (kuptohet, langu i tij)
1. lugë gjelle sodë buke.

T'gjitha këto i përbajnë nji rracion, i përziejmë së bashku dhe i pijmë. Nji rracion n'mëgjes dhe nji në mbramje. Gruja që i ka pi k'to dy rracione e ka zhdukë krejtsisht kancerin e mushnive. Për me ardhë deri tek zhdukja e kancerit i ka hargjue 8 kg. sodë buke.

KUJDES, soda e bukës nuk duhet me qenë ajo që e përdorim për gatimin e bukës sepse ajo asht me metale sidomos me alumin. Soda që e marrim për ilaç duhet me u ble nëpër dyqanet e ushqimeve BIO sepse ajo asht pa metalin e aluminit.