Ra Turqia

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
G

gezimi

Vizitor
Ra Turqia

Serbia mposhti Turqinë 68-67, në duelin interesant në Vilnius Arena, të dielën, duke e siguruar kualifikimin nga Grupi E për në çerekfinale të EuroBasket 2011.
Rezultati i shoi shpresat e Turqisë jo vetëm për të arritur në podium, por edhe të paraqitjes në Lojërat Olimpike ‘Londra 2012’. Fitorja për Serbinë i ndihmoi asaj t’i hakmerret Turqisë për humbjen e vitit të kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit botëror në Stamboll dhe e mbajti atë në rrugë drejt Olimpiadës.
Milos Teodosiv ishte realizatori më i mirë te Serbia me 20 pikë dhe 8 kërcime, ndërsa Omer Onan dhe Enes Kanter shënuan nga 11 sosh për Turqinë. Në ndeshjen tjetër, Spanja e mposhti Francën me rezultat 96:69 Të dyja ekipet tashmë kanë siguruar kualifikimin për në çerekfinale.
Grupi E

Serbia – Turqia 68-67
Franca – Spanja 69-96
Gjermania – Lituania