Papa jep dorëheqjen.

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

Antoni

Vizitor
Papa jep doreheqjen.

Kjo eshte nje ngjarje (mendoj) e jashtezakonshme.
Shume pyetje dhe mistere na rrethojne, rreth kesaj çeshtje e nuk arrijme ta besojme dhe as ta kuptojme nje gje te tille. Sidoqofte puna ose rrethana papa eshte treguar teper i matur me kete me kete vendosje.

Ju çfare mendoni rreth doreheqjes se papes?
 

Miri

Anëtar drejtues
2 Korrik 2012
247
2
864
Pershendetje Anton. Me sa di une, nuk eshte e jashtezakonshme sepse nje gje e tille ka ndodhur edhe shume vite me perpara. Por me çfare flitet Papa jep doreheqjen, por eshte vete prape se prap Papa i te krishtereve. Funksionon pak a shume si mbreti me princin.

Kur mbreti eshte i semure ose ne gjendje qe nuk arrin te kryeje detyrimet e tij dhe dorehiqet, atehere princi e zevendeson, por kujdes princi e zevendeson por fjalen e fundit e ka gjithmone mbreti, pasi mbreti eshte nje i vetem dhe derisa te vdese edhe pse nuk eshte ne pushtet ka gjithmone fjalen e fundit.

Pak a shume e njejta gje edhe me papen. Derisa nuk vdes edhe pse do te zgjedhin papen e ri, papa i dorehequr eshte gjithmone papa i te krishtereve, sepse papa eshte nje i vetem.