Një këngë e re per Kthellën

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

Antoni

Vizitor

Nje kenge e re per Kthellen

Sapo perfundoi “Me thone Kthelle e mirsevini”, nga muzikanti Mark Gjonaj, me tekst Fran Laska, kenduar nga Marjan Lleshi.
Ndertuar thjeshte mbi ritme krahinore, sjell ne pentagram historine, doket, zakonet dhe traditat e mira, te nje prej “bajraqeve” me te shenuara te Mirdites, kendveshtruar me historine e vet, profilin njerezor te banoreve te ketyre aneve, dokeve dhezakoneve e mbi te gjitha ku shquhen per trimerine e duhur ne kohen e duhur, por dhe mencurine ne kohen e perhershme.
“Beku qofsh truall i vjeter!...”, besoj i shkon Kthelles dhe kthellasve kudo ata jane!
Po punohet edhe per ta punuar ne klip me panoramat me domethenese te kesaj krahine me plot pamje te bukura qe nga Rresheni e deri ne Kthelle te Eper.

Gjergj Marku
 
Redaktimi i fundit nga një miratues: