New York, shqiptari Mark Gjonaj fitues në zgjedhje

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
M

martini

Vizitor
New York, shqiptari Mark Gjonaj fitues në zgjedhje


SHBA - Në Bronx të New York, në zgjedhjet paraprake të Partisë Demokrate për anëtarët e Asamblesë së New York, kandidati shqiptaro-amerikan Mark Gjonaj doli fitues ndaj rivales Naomi Rivera.

Zoti Gjonaj fitoi me 52 për qind të votave ndaj 41 për qind të marra nga anëtarja në detyrë e Asamblesë Naomi Rivera.

Pas fitores, Mark Gjonaj premtoi qeverisje të ndershme në partinë e tij. Gjatë festës së organizuar me rastin e rezultatit pozitiv në zgjedhje, ai tha se kjo ishte një fitore për të gjithë njerëzit e Qarkut 80, që siç u shpreh ai, meritojnë dikë që të jetë punëtor si janë ata.

(er.nu/voa/BalkanWeb)