Me ushqim kunder çdo kanceri

Munella

Anetar Fillestar
Me ushqim kunder çdo kanceri

A mundet mjeku familjar përmes analizës së gjakut dhe urinës me zbulue n'trupin e pacientit kancerin. Me bindje të thellë konstatoj se nuk mundet.
Në qoftë se kemi dhimbje t'vazhdueshme të noj pjese t'rupit, atëherë menjiherë e bajmë inqizimin me RM (rezonanca magnetike) dhe n'qoftë se e zbulojmë kancerin, atëherë nuk duhet t'bajmë panikë, por duhet ti falnderohemi Zotit se e kemi zbulue me kohë dhe për nji kohë të shkurtë mund ta vemë nën kontrollë e për nji periudhë ma t'gjatë mund ta zhdukim krejtsisht.
Simbas disa studjuesish, kanceri fare nuk ban pjesë në grupin e smundjeve, por ma shumë na paraqitet si çrregullim i organizmit prandaj edhe mund ta bllokojmë e pse jo edhe ta zhdukim krejtsisht vetëm me ndryshimin e mnyrës së jetesës. N'radhë të parë, ilaçi ma i mirë për shërimin prej kancerit asht ushqimi.
Këtu unë po paraqes nji recetë që do t'ju ndihmojë të gjithë atyne që kanë kancer që ti fitojnë jo vetëm betejat, por edhe luftën me at „smundje“ t'rrezikshme.
Çe receta:

1 Uji
2 Farat e linit
3 Farat e kajsive (bërthamat mbrenda farave)
4 Voji i linit
5 Grejp t'kuq
6 Xhumbir
7 Mjalt
8 Hudra
9 Voji i ullinit
10 Ajri pastër
11 Vaska
12 Sodë buke
13 Krypë e trashë deti. Dhe ajo ma kryesorja e t'gjithave
14 KRYQI I KRISHTIT

T'ja fillojmë:

Kur t'zgjoheni n'mëngjes, menjiherë shkoni tek çeshmja dhe i pini tri gota uji nga 2 dcl. sejcila.

Mbas 45 min. Merrni tri lugë gjelle me voj t'linit (voji i linit gjtithmonë duhet rujtun n'frigorifer) dhe tri lugë djath t'ri t'pa krypë dhe me noj mikser elektrik i përzieni mirë e mirë derisa t'fitoni nji lidhje t'fortë. Mandej, n'mullinin elektrik të kafes bluani dhjetë brthama t'kajsiave t'përzieme me dy lugë t'gjellës me fara t'linit. Millin e fituem prej farave e përzieni me masën e fitueme prej vojit e djathit dhe hani së bashku. Mbasi ti keni hangër, gotën apo filxhanin në të cilën e keni ba përziemjen e mbushim me uji tuj e grrye me lugë t'gjithë at brum që asht ngjitë për muret e asaj ene dhe at uji e pini.

Çërojeni edhe nji grejp t'kuq dhe hajeni. Këtë ushqim e përsëritni tri herë n'ditë, por grejpin e hani vetëm n'mëngjes.

Dy orë ma vonë hani nji lugë gjelle xhumbir t'përziemë me mjalt.
Si e pregatisim xhumbirin:

Zgjidhni dy xhumbirë t'mdhaj, lani, qëroni dhe mandej i grryeni në grryese me t'cilën e grryejmë kungullin, por në grryesën sa ma t'imtë. Do t'shifni se do t'fitoni nji pothuajse lang, por edhe at pjesën e mesit t'xhumbirit që asht fije fije dhe n'gojë na bahet se po hamë fije konopi. Masën e fitueme prej xhumbirëve e përziejmë

Me 500 gram mjalt. Mjalti duhet t'jetë krejtsisht origjinal e shumë i fortë. Unë u rekomandoj mjaltin e shërbelës. Xhumbiri asht shumë i fortë dhe po tu paraqitet noj shtërngim sidomos i veshkëve. Atëherë hajeni nji lugë mjalt. Në qoftë se nuk ndini noj çlirim, atëherë mbas 15 minutash hajeni edhe nji lugë mjalt dhe presioni do t'ju kaloi.
Xhumbirin mund ta hani: Nji lugë deri n'tri lugë n'ditë.

Mbrenda ditës mund t'hani edhe katër thelba hudre. Thelbat duhet t'jenë t'mdhaj. Çfardo ilaçi që pregatitet prej hudres, gjithmonë duhet ngranë para buke, por n'rastin konkret unë u kshilloj që hudrat ti hani në mbramje. Para se me shkue me fjetë. Unë kam thanë këtu katër thelba sepse ato nuk i bajnë dam asnji organizmi e simbas nevojes dhe n'qoftë se s'ju pengon mund t'hani edhe deri n'tetë thelba, por jo ma shumë.

Pregatitja:

Marrim thelbat e hudrës dhe i grijmë shumë imtë, i derdhim në nji filxhan e mandej i mbulojmë me voj ullini, i përziejmë mirë e mirë dhe mbas 10, 15 minutash i hamë t'shoqnuem me mish t'thiut si bje fjala: proshuta ose panceta (sllanina e terun), që ka n'mes edhe mish t'kuq. Thelbat e grimë t'hudrës mund ti hamë edhe t'përziemë me kos.

Thash se duhet ti grini sepse n'at mnyrë mund ti hani ma lehtë, por n'qoftë se mundeni mund ti hani edhe pa i gri. E obligueshme asht që t'hani edhe nga pak mish për shkak të lukthit.

Pacientët e smuem prej kancerit. Çdo ditë nga dy orë duhet me dal n'natyrë dhe me e mbushë organizmin me ajr t'pastër.

Në mbramje, marrim nji KRYQ dhe e vemë n'murin e banjos përballë nesh. Diku ma poshtë e varim edhe orën. Mandej marrim nji gjysë kilogram krypë t'rashë të detit dhe nja dy-tri lugë gjelle sodë buke e së bashku me nji sasi shamponi shkumbues i derdhim n'vaskë, futemi mbrendë dhe fillojmë me e mbush vaskën me uji, shtrihemi n'at mënyrë që kambet nuk i lamë së bashku dhe për nja dhjetë a 15 minuta i lutemi JEZU KRISHTIT për me na e çlirue trupin tonë prej çdo far lloji smundjesh. Mbas 15 minutash kambet mund ti bashkojmë e t'rrimë si duamë e si të ndihemi sa ma mirë. N'vaskë mund qëndrojmë nji orë e gjysë e deri n'dy. Por kur t'pregatitemi me dal. Atëherë e bajmë kët veprim:

E nxjerrim përmbi uji t'vaskës herë njanën kambë e herë tjetrën kambë tuj mbajtë me nga dy-tre sekonda n'rrebeshin e dushit me uji krejtsisht të ftohtë. Kshtu veprojmë disa herë. Mandej qohemi n'kambë dhe me uji krejtsisht të ftohtë fillojmë mej la krihët tuj fillue prej duarve e deri tek supet, edhe këte e përserisim n'sejcilin krah dy a tri herë nga dy-tre sekonda me uji krejtsisht të ftohtë dhe në fund tushiratemi dhe para se me dal prej vaskës, përseri e shpërlajmë trupin me uji t'ftohtë, por jo ma shumë se dy-tre sekonda.

Prej ushqimeve mund t'hani t'gjitha ushqimet përveq ambëlsinave. Ma t'preferueme janë ato ushqime që hahen me lugë, por edhe mishi e gjana tjera. Ambëlsinat ndalohen rrebtsisht.

Ata që kanë kancer t'prostatës asht e preferueshme me hangër mollatarë t'përziemë me brokolin.

Pregatitja:

Marrim brokolin dhe ia heqim at pjesën që na duket sikur lule, i qesim në nji enë ej lajmë. Degëve dhe kërcyllit ua heqim lëvoren dhe i hamë ashtu sikue e hamë kërcyllin e laknes.

Vlojmë ujin dhe gjethet, lulet e lame t'brokolit i fusim n'at uji dhe brenda nji minute i largojmë prej zjarmit e ua derdhim ujin. Mandej marrim mollatarin-rët, e lajmë, ia heqim rrfanën dhe e zhysim n'uji valë. Mbas dy minutave ia ngulim pirunin dhe fillojmë me ia hjekë lëkurën. Do t'habiteni se si i hiqet likura bash ashtu sikur noj cipë najlloni. Mollatarin e qëruem n'kët mnyrë edhe brokollin e fusim në noj mikser elektrik së bashku me noj sasi voj ullini dhe lang limoni. I përziejmë mirë e mirë dhe mandej i hamë.

Kur asht fjala e farave n'ket rast, n'vend dy lugë fara t'linit, mund t'merrni, nji lugë fara t'linit dhe nji lugë fara t'kungullit dhe gjithmonë dhjetë fara t'kajsive. Farat e kungullit duhet t'jenë t'qerueme, por jo t'krypuna.

Recetën e sipërshënueme e vazhdoni për 60 ditë. Mbas 60 ditësh shkoni e bani inçizimin dhe jam i bindun se rrezultatet do t'jenë t'mrekullueshme.

Krejt kjo rekomandohet për ata që kanë faza t'randa t'kancerit. Mbas 60 ditësh mund ti reduktoni këto receta, por doktorresha gjermane, Johana Budwig na kshillon që farat e linit së paku ti konsumoni çdo ditë deri n'pesë Vjetë. Sigurisht vetëm nji herë n'ditë, apo simbas nevojës. Farave t'linit gjithmonë u shtoni edhe fara t'kajsive (shenimi im).

Unë çdo mëngjes ha nga katër fara t'kajsive dhe nga dy lugë fara t'linit. Gjithmonë t'përzieme me kos trazuem. Por ata që janë t'smuem prej kancereve u rekomandohet t'hanë deri n'gjashtë lugë fara t'linit dhe deri n'tridhjetë fara t'kajsive çdo ditë.

Pra, ashtu si thamë ma naltë: Dy lugë fara t'linit dhe dhjetë fara t'kajsive nga tri herë n'ditë.

Ata që kanë pas nji herë kancer, doktorresha gjermane i kshillon që farat e linit ti hanë gjthë jetën sepse kanceri mundet me u kthye përseri e atëherë paraqet nji rrezik shumë ma serioz dhe shumë ma t'madh. Kjo asht mase e saktë.
 
Sipër