Man City kërkon Busquetsin

G

gezimi

Vizitor
Man City kërkon Busquetsin

Manchester City do të paraqet ofertë prej 35 milionë funtesh për mesfushorin defensiv të Barcelonës Sergio Busquets pas hapjes së afatit kalimtar në janar ka njoftuar uebfaqja italiane Tuttomercatoweb.

Sipas saj, Busquets është “përforcimi i ëndrrave” që ka kërkuar menaxheri i Manchester Cityt Roberto Mancini por të bind Busquetsin të largohet nga Nou Camp nuk do të jetë lehtë.
Reprezentuesi spanjoll ka fituar tre tituj në La Liga dhe dy trofe të Ligës së Kampionëve në tri sezonet e deritashme me ekipin e parë të gjigantit katalan.
 
Sipër