Komunat e Mirditës

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Miri

Anëtar drejtues
2 Korrik 2012
247
2
864
Komunat e Mirdites

mirdita.png

Mirdita si çdo rreth tjeter eshte e perbere nga komuna dhe bashki. Ne mirdite jane 5 Komuna dhe 2 Bashki te cila jane:
  • Bashkia Rrëshen
  • Bashkia Rubik
  • Komuna Fan
  • Komuna Kaçinar
  • Komuna Kthellë
  • Komuna Orosh
  • Komuna Selitë