KFOR heq një barrikadë në veri të Kosovës

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Miri

Anëtar drejtues
2 Korrik 2012
247
2
864
KFOR heq një barrikadë në veri të Kosovës


PRISHTINË- Forcat e KFOR-it kanë bllokuar rrugën në Rajetiç në veri të Kosovës, duke ndërprerë transportin e mallrave nëpër këtë rrugë ilegale. Zyra për Kosovën e Qeverisë serbe ka akuzuar KFOR-in se pa paralajmërim dhe njoftim e ka bllokuar këtë rrugë, “duke e tejkaluar mandatin që ka”, transmetojnë mediat në Prishtinë.

Ndërkohë, komandanti i KFOR-it, gjenerali Erhard Drews pas një vizitë në Komunën e Malishevës ka deklaruar se ende nuk janë pjekur kushtet që të largohet barrikada e vendosur nga serbët në urën kryesore të Mitrovicës.

“Sa i përket këtij aksionit të fundit jam i mendimit se akoma nuk janë pjekur kushtet për të ndërmarrë një aksion të tillë”,- ka thënë Drews për gazetarët , ndërkohë ka njoftuar se që nga vjeshta e vitit të kaluar në veri KFOR-i ka larguar afro 20 barrikada në veri.
(e.m/News24/BalkanWeb)