Kapsula Soyuz mbërriti në tokë

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
V

Veptima

Vizitor
Kapsula Soyuz mbërriti në tokëNjë treshe astronautësh amerikanë dhe rusë zbarkuan në stepën e Kazakistanit pas një mision katër muajsh në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës.

Kapsula ruse Soyuz, që mbante astronautin amerikan Joseph Acaba dhe kozmonautët rusë Genadi Padalka dhe Sergei Revin, preku tokën sot në orët e para.

Kapsula Soyuz mbetet mjeti i vetëm i transportit për astronautët në stacionin e hapësirës që kur NASA shpërbëu flotën e saj të anijeve për vajtje ardhje vitin e kaluar.

Një ekuipazh tre antarësh mbetet në orbitë. Ata do të bashkohen muajin e ardhshëm me tre astronautë të tjerë - amerikanin Kevin Ford dhe rusët Oleg Novitsky dhe Yevgeny Tarelkin.
Kapsula Soyuz mbërriti në tokë