Hidhen në treg HTC EVO 3D dhe View 4G

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

Antoni

Vizitor
Hidhen në treg HTC EVO 3D dhe View 4G

Sprint ka lëshuar HTC EVO 3D, pasardhësi mjaft i suksesshëm i EVO 4G-së. Pajisja e re, kushton $199.99 dollarë me një kontratë të re dy vjeçare.
Gjithashtu i gatshëm është edhe HTC EVO View 4G, që Sprint e konsideron tabletën e parë 4G në SHBA. EVO View është $399.99 me një kontratë dy vjeçare.
EVO 3D ka çdo gjë që e bëri EVO 4G-në një hit kaq të madh dhe e ka futur atë në teknologjitë më të mira të 2011. Kjo do të thotë se pajisja ka një procesor dual-core 1.2 GHz, kamera 5 megapiksel për kapjen e imazheve dhe videove 3D dhe një ekran 3D 4.3 inç. Pajisja operon me Android 2.3 (Gingerbread).
LG lëshoi celularin e tij të mençur 3D, Optimus 3D në Angli në mars.
EVO 4G ishte një nga telefonat e preferuar të 2010, kështu që nëse EVO 3D do të jetë i mirë sa gjysma e tij, do të jetë një aparat i shkëlqyer.
Përsa i përket HTC View 4G, është një tablet me një ekran 7 inç, si versioni WiMax i HTC Flyer-it. Kjo do të thotë që ai ka një procesor tek core 1.5 GHz, operon me Android 2.3 dhe ka një rezolucion 1024 me 600.