Henri shënon nga goditja e këndit

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

Antoni

Vizitor
Legjenda e Arsenalit ka shënuar dy herë për ekipin e tij amerikan, Nju Jork Red Bull, por goli i dytë ishte i jashtëzakonshëm. Tieri Henri, ish-lojtar i Arsenalit dhe Barcelonës, ka treguar se ka ende për të dhënë në futboll pasi ka arritur të shënojë nga goditja e këndit.
Francezi 35-vjeçar shënoi dy herë dhe udhëhoqi ekipin e tij në fitoren 3-1 përballë Columbia Kreu. Henri ka shfrytëzuar daljen e gabuar të portierit dhe ka goditur topin direkt në portë. Megjithëse distanca ishte e largët gardiani i portës nuk mund ta ndalonte topin.
“Pash portierin që kishte dalë nga zona dhe ishte shumë larg nga porta dhe kështu vendosa që të provoja”, tha 35-vjeçari në fund të ndeshjes. /F.S./