Guardiola: Nuk jemi favoritë

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
G

gezimi

Vizitor
Guardiola: Nuk jemi favoritë

Pep Guardiola mendon se skuadra të cilën ai e drejton, Barcelona, nuk është favorite për ta fituar edicionin e ri të Ligës së Kampionëve.

Në sezonin e kaluar Blaugranët u shpallën më të mirët e Evropës duke qenë superiorë kundrejt Manchester Unitedit në finale, dhe duke bërë që të gjitha skuadrat tjera të mendojnë se si t’i bëjnë ballë lojës së tyre.
Megjithatë, derisa po i përgatit të zgjedhurit e tij për përballjen e parë në fazën grupore kundër Milanit, Guardiola mundohet ta largojë presionin për të thënë se ata nuk janë favoritë.

“Kur fituam (trofeun) në Romë, e thash të njëjtën gjë që do ta them tash: ‘Ne nuk jemi favoritë’, sepse askush nuk ka qenë në gjendje që t’i fitojë dy tituj radhazi në 20 vitet e fundit”.

“Milani e ka bërë atë dhe askush tjetër nuk ka qenë në gjendje që ta përsërisë gjatë gjithë kësaj kohe, dhe kjo tregon se sa e vështirë është kjo garë”, ka thënë Pep në një konferencë për gazetarë.