Google blen Motorola Mobility për 12.5 miliardë

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
M

martini

Vizitor
Google blen Motorola Mobility për 12.5 miliardë

TIRANE-Kompania gjigante “Google” do ta blejë prodhuesin amerikan të telefonave celularë “Motorola Mobility”, për 12.5 miliardë dollarë amerikanë.

Në një njoftim për shtyp, të dy kompanitë thanë se ata kanë arritur marrëveshjen përfundimtare dhe se ajo është miratuar nga bordet e te dyja palëve.

Kompania ”Motorola Mobility”, në muajin janar ishte ndarë nga pjesa tjetër e firmës amerikane të komunikimeve Motorola.

(d.b/BalkanWeb)