Gëzohuni të dashur Dardanë - (vargje për 17.shkurtin Ditën e Pavarësisë)

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari

Lek

Anetar Fillestar
4 Nëntor 2011
13
0
1
Gëzohuni të dashur Dardanë - (vargje për 17.shkurtin Ditën e Pavarësisë)

Gëzohuni të dashur DardanëLekë Mrijaj

I.
ju Shqipet tona të Arbërisë
me: 17.shkurt, në ketë vatan
shënojmë 5 vjetorin e Pavarësisë.

II.
Të krenohemi ne bijt e këtij vatani
dhe mbarë ky truall i Shqipërisë
në vëndin ku qëndroi Imzot Bogdani
u shpall Pavarësia e Dardanisë.

III.
Vëndi i Imzot Pjetër Bogdanit
ishtë Prishtina... Shqipëria e Kosova
themelet e Pavarësisë së Shtetit
i vuri President, Dr. Rugova.

IV.
Rugova ishte filozof i moderuar
puna e tij shkelqente së mbari
armatën e tij të UCK-së
ia besoi Adem Jasharit.

V.
Të punojmë të gjithë të bashkuar
s'bashku me aleatet tanë nderkombetar
ta jetësojmë Amanetin e Deshmorëve
për Bashkimin të Truallit Shqiptar.

VI.
Pavarësinë jam duke ua uruar
juve vëllezer e motra Dardanë
kremtofshim ketë ditë t'bashkuar
sa të ketë rreze dielli, dritë e hënë.
 
A

Antoni

Vizitor
Pershendetje.
Bukur fort vargjet...

Nese me lejoni deshiroja tju pyesja:
Keto krijimet, shkrimet jane te tuajat apo jane te autoreve te tjere??
 

Miri

Anëtar drejtues
2 Korrik 2012
247
2
864
Z Leke.
Ne rast se deshironi qe kjo faqe te jete nje mbartese e krijimeve tuaja mund ti publikoni ato ku e kur te doni. Patjeter ne rast se u sherben edhe ndonje kategori ne vete mjafton qe te na tregosh.