EKSKLUZIVE/ Kamerat e sigurisë regjistrojnë tentativën e grabitjes

Mirë se vini në rrjetfaqen MIRDITA.COM
Përmbajtja e hasur këtu, mund të shfletohet lirshëm.
Për të shkruar dhe marrë pjesë në diskutime, duhet të keni një llogari dhe të identifikoheni.
Shpresojmë që prania juaj, të ndikojë në përmirësimin dhe pasurimin e faqes.
Krijoni një llogari
A

Antoni

Vizitor
EKSKLUZIVE/ Kamerat e sigurisë regjistrojnë tentativën e grabitjes

TIRANË- Ka qënë një tentativë grabitje, ajo e ndodhura sot tek një argjendari në rrugën e Kavajës. News 24 ka mundur të sigurojë pamjet ekskluzive të regjistruara nga kamerat e sigurisë.

Refereuar këtyre pamjeve të filmuara nga kamerat e sigurisë, policia sqaron se personi që tentoi të grabisë argjendarinë, dyshohet se është një adoleshent rreth moshës 15-16 vjec, i veshur me pantallona të shkurtra, bluzë blu dhe me kapele të zezë. Veshja e tij mund të dallohet qartë edhe në pamjet e videos së regjistruar nga News 24.

Gjithashtu policia dyshon se ai ka kërcënuar shitësen e argjendarisë me një armë lodër.

Sipas policisë, grabitësi i ka kërkuar kësaj të fundit lekët, nën kërcënimin e armës lodër, por shitësja që bëri rezistencë i ra menjeherë alarmit, gjë që e ka trembur grabitësin dhe ka bërë që ai të largohet me vrap pa shkaktuar asnjë të lënduar.

Policia vazhdon hetimet për identifikimin dhe kapjen e tij.
(ma.ar/BalkanWeb)