Announcement

Mbyll
No announcement yet.

Search Result

Mbyll
3 results in 0.0022 seconds.
Keywords
Members
Tags
 • You can also choose from the popular tags.

komuna orosh x

 • Fshatrat e Komunes Orosh

  Fshatrat e Komunes Orosh  Komuna Selitė ėshtė njė komunė nė Rrethin e Mirditės, ku perbehet nga fshatrat:

  ...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 16:37.

 • Turizmi ne Mirdite - Ultinjte e Nenshejtit

  Turizmi ne Mirdite - Ultinjte e Nenshejtit

  Edhe sot e kėsaj dite nė Shkallėn e Malit tė Shejtit, nė Orosh, ėshtė njė lis disi i veēantė me emrin Ulti. Sipas gojėdhėnės kanė qenė 6 tė tillė, por vetėm 2 kanė mbijetuar nė udhėn e gjatė tė jetės sė tyre. Njėri ėshtė “dorėzuar”, ka mbetur vetėm trungu i kalbur, ndėrsa tjetri ėshtė ende nė kėmbė, megjithėse me plagė shekullore nė trup. Mosha e tyre llogaritet rreth 900 vjeēe dhe kjo nuk ėshtė ndonjė ēudi, pasi njihet jetėgjatėsia e drurėve. Mosha e tyre mund tė merret dhe si njė dėshmi e themelimit tė Kuvendit Benediktin ...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 15:38.

 • Mirdita Turistike - Lisat e Marpepes

  Mirdita Turistike - Lisat e Marpepes

  Kanė qenė, siē thuhet, l2 lisa nė njė kodrinė nė bregun e Fanit tė vogėl, buzė Lisat e Marpepės xhadesė qė shkon nė Mashtėrkor dhe degėzimit pėr nė Grykė Orosh. Prej kohėsh numri i lisave ka rėnė (janė 10), por nuk ėshtė prerė asnjė prej tyre mė vonė, si njė vetėdije e banorėve pėr rėndėsinė si monumente natyre tė Lisave tė Marpepės. Jo rastėsisht ata janė aty, po se gjurmė tė hershme tė historisė flene nė rrėnjėt e tyre. Gjurmėt e Mirditės sė vjetėr dhe tė kishave tė pėrmendura nė mesjetė, si ajo e Shėn ...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 15:34.
Working...
X