Announcement

Mbyll
No announcement yet.

Search Result

Mbyll
3 results in 0.0024 seconds.
Keywords
Members
Tags
 • You can also choose from the popular tags.

komuna kaƧinar x

 • Fshatrat e Komunes Kaēinar

  Fshatrat e Komunes Kaēinar  Komuna Kaēinar ėshtė njė komunė nė Rrethin e Mirditės, ku perbehet nga fshatrat:

  ...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 16:32.

 • Turizmi ne Mirdite - Rrapi i Kaēinarit

  Turizmi ne Mirdite - Rrapi i Kaēinarit

  Ēinari, pėrndryshe Rrapi i Kaēinarit, ėshtė njė dru natyror monumental, me njė moshė tė papėrcaktuar, por natyrisht mjaft i hershėm, aq sa besohet se dhe emri i vendit rrjedh prej tij. Kaēinari ėshtė i dėshmuar si emėr qė nė shekullin XV. Nė afėrsi tė ēinarit ėshtė kisha, dhe ajo e vjetėr. Nė hijen e rrapit janė zhvilluar kuvende historike tė zonės, si ato tė pėriudhės sė pavarėsisė, ku mes krerėve tė Mirditės ėshtė fiksuar nė fotografi dhe Bajram Curri. Rrapi ėshtė njė dru gjigand, i vetmi i atij...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 15:38.

 • Mirdita Turistike - Bjeshket e Kaēinarit

  Mirdita Turistike - Bjeshket e Kaēinarit

  Tė njohura nė harta dhe si Bjeshkėt e Kuzhnenit, pėrbėjnė njė bllok tė pandarė Bjeshkėt e Kaēinarit me bjeshkėt e Tėrbunit (Pukė), me majėn mė tė lartė atė tė Suēelit l476 metra. Bjeshka e Kaēinarit shtrihet nė pjesėn veriore tė lumit Fani i Madh. Ėshtė pėrgjithėsisht njė bjeshkė e rrafshėt, nga mė interesantet nė Veriun e Shqipėrisė, me dy fusha (Laja e Madhe dhe Laja e Vogėl), Fushėn Gjobardh, Fushė Benėn, Livadhin e Hamzit etj. Ėshtė shfrytėzuar pėr disa dhjetėvjeēarė lėnda pyjore e saj, si dhe bimet industriale qershigla, kėrpurdha et...
  Shiko mė shumė | Shko tek postimi
  Last edited by Miri; 15-07-2017, 15:32.
Working...
X