Announcement

Mbyll
No announcement yet.

Misteri i Samantha Cristoforetti, Ufo apo ēfare e ka tronditur?

Mbyll
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Misteri i Samantha Cristoforetti, Ufo apo ēfare e ka tronditur?

  Samantha Cristoforetti ėshtė gruaja e parė Italiane nė orbitė rreth tokės. Ajo ka mbėrritur me anije kozmike sė bashku me amerikanin Terry Virts dhe rusin Anton Shkaplerov per te takuar ekipin e studiusve nė Stacionin Ndėrkombėtar Hapėsinor qė ndodhet nė orbitė rreth tokės, ose mė saktė 400 km larg tokės.

  Misioni do tė bazohet kryesisht nė studimet e fiziologjisė njerėzore qė Samantha angazhon nė rolin e shkencėtarit.

  Studimi, nė fakt, do tė pėrqėndrohet nė vėzhgimin e sjelljes sė ekuipazhit, nė drejtimin ushqimor, efektet e mikrogravitetit nė gjumė, ndryshimet e muskujve-skeletik gjatė periudhės sė jetės nė hapėsirė.

  Njė risi do tė jetė testimi nė orbitė i printerave nė 3D qė njė ditė, do tė mund tė bėhen njė pjesė e domosdoshme e Stacionit Hapėsinor, pėr shembull, pėr krijimin e pjesėve tė kėmbimit nė bord.

  Gjatė mberritjes sė saj ndėrsa po afroheshin tek Stacioni Samantha ka lėshuar njė britmė te fortė, gati si tė ishte frikėsuar nga ndonjė gjė, kolegu i saj rus Anton i thote urtė urtė mos bėrtit. Ajo vazhdon te qetėsohet ndėrsa frymėmarrja e saj ėshtė e shpejtė dhe e shoqėron nė minutat nė vazhdim.

  [YOUTUBE]BJgcLdhZXbQ[/YOUTUBE] [YOUTUBE]TbBIg0co1sU[/YOUTUBE]

  Tė apasionuarit dhe ekspertėt e ufologjisė janė mė se tė bindur qe Samantha ka takuar ose shikuar ndonje UFO dhe kolegu i saj eshte mesuar me takime te tilla prandaj kontrollon situatėn.
  Video ne pak sekonda ėshtė shikuar dhe komentuar nga shumė persona saqė ka bėrė te detyrueshme njė shpjegim te ketij fenomeni.

  Samantha deklaron qė drita e diellit ku reflektonte ne panelat diellor te Stacionit kanė leshuar nje dritė tepėr tė fortė dhe tė ēuditshme saqė kam bėrtitur.

  Tani lind pyetja: a ėshtė e mundur qė njė person i trajnuar pėr vite me radhė si ajo, nga ana fizike dhe psikologike te trembet ose te mahnitet nga nje rreze dielli, ose e verteta ėshtė diēka tjetėr qė duan tė na e mbajnė tė fshehur
  Attached Files
  Last edited by Miri; 16-12-2014, 17:10.
  Ngadale Beg, se ka hendek.

 • #2
  Ku i dihet..
  Janė me mijėra video dhe fakte qė dėshmojnė prezencėn e tyre dhe nuk u besohet akoma, lėre pastaj pėr njė britmė tė kesaj shkenctares mė sipėr. Mua mė duket si njė lojė dhe pa baza fare.

  Comment

  Working...
  X