Versioni me pagesė i shėrbimit, ėshtė bėrė falas. Programi, i cili ofron karakteristika tė avancuara dhe i projektuar pėr profesionistėt, kushtonte 399 $ nė vit.
Google Earth Pro njė program i avancuar ka qenė gjithmonė i mundshėm vetėm pėr disa dhe jo pėr tė gjithė, pėr arsyen e ēmimit tė shtrenjtė, kryesisht pėr kompani, profesionistė, universitetete dhe institucione shkencore.

Nė kėmbim tė njė abonim prej 400 $ nė vit ju mund tė printonit imazhe me rezolucion tė lartė, ndėrtesa 3D apo krijimi i videove HD nga fluturimet virtuale. Funksione ekskluzive qė nga fundi i javės sė kaluar janė bėrė nė dispozicion pėr tė gjithė.

Google Earth Pro gjithashtu ju lejon pėr tė gjetur imazhet me gjeoreferencė automatikisht (GIS) tė importuara nė software, tė shihni tė dhėnat demografike dhe tė trafikut nė kohė tė drejtėpėrdrejtė, pėr tė hartuar pikat e shumta nė tė njėjtėn kohė dhe tė matur zonėn e njė poligonin ose njė tė njė rrethi tė skicuar nė hartė.

Pėrdoruesit qė kanė akoma abonimin nuk duhet tė bėjnė ndonjė gjė, ato mund tė vazhdojnė tė pėrdorin Google Earth Pro pa rinovimin e pagesės vjetore.
Tė gjithė tė tjerėt mund tė shkarkojnė programin nga faqja zyrtare dhe ta aktivizojnė atė me njė ēelės qė mund tė merret pas regjistrimit falas tė shėrbimit.

Pėr ta shkarkuar mjafton tė veproni nė kėtė mėnyrė:

shkoni tek kjo lidhja kėtu dhe plotėsoni te dhėnat si nė imazhin e mėposhtėm.


pastaj shkoni tek adresa juaj e emailit, ku do t'u dėrgohet numri i liēencės dhe lidhja pėr shkarkim.

Falenderojmė Google pėr kėtė mundėsi mė shumė qė na jep falas.
Attached Files