Announcement

Mbyll
No announcement yet.

Si tė ngarkojmė njė video te gjatė nė YouTube

Mbyll
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Si tė ngarkojmė njė video te gjatė nė YouTube

  Ēfarė ėshtė YouTube?
  Pėr ata qė nuk e dinė, me shumė pak fjalė tė thjeshta YouTube, ėshtė njė shėrbim nė internet i blerė nga kompania Google dhe qė ėshtė nė pronėsi te saj. Nė shėrbimin e YouTube mund tė ngarkojmė video tė ndryshėm nė mėnyrė qė ti bashkėndajmė me tė tjerėt nė internet.

  Si funksionon?
  Mjafton, tė keni njė video, tė shkoni tek adresa YouTube, tė krijoni njė llogari (nė rast se nuk e keni), tė ngarkoni videon tuaj, e ta bėni publik (pėr tė gjithė) ose privat (vetėm pėr personat tė cilėt dėshironi).

  Si mund tė ngarkojmė video tė gjatė nė YouTube?
  Patjetėr qė kur keni shkuar nė YouTube, keni shikuar ca video tepėr te gjatė gjė qė nga konfigurimet bazė nuk ėshtė e lejueshme.
  Ca kohė mė parė, pėr tė vendosur njė video tė gjatė nė YouTube do tė kishe njė kanal tepėr aktiv.

  Sot, falė kėrkesave tė shumta nė kėtė drejtim, kompania Google tani na lejon, qė kushdo mund tė ngarkojė njė video tė gjatė deri nė 11 orė, me kusht qė madhėsia tė mos i tejkalojė 128 GB.

  Veprojmė kėshtu:
  Se pari merrni telefonin tuaj celular dhe mbajeni afėr.
  Shkoni nė kompjutėr tek kjo adresa https://youtube.com/my_videos_upload
  Poshtė nė tė majtė Klikoni tek Increase your limit
  Tek mundesitė qė shfaqen, zgjidhni shtetin, pastaj zgjidhni mundesinė (Text me the verication code)
  Tek kutiza (What is your phone number?) qė shfaqet, vendosni numrin e celularit tuaj tė plotė (me gjith prefiksin e shtetin)

  Klikoni invio.
  Pas pak sekondash ju do tė merrni njė mesazh nga Google me njė kod sekret.
  Tek dritarja qė shfaqet vendosni nr sekret qė keni marrė me SMS, tek kutiza (Enter your 6-digit verication code) dhe klikoni ok.  Tek dritarja konfirmuese klikoni (Continue)
  Dhe ja, tani mund te ngarkoni video ma gjatėsi 11 orė maksimumi duke mos tejkaluar madhėsinė e 128 GB.
  Per te ngarkuar kėto video me ngarkesė tė madhe, u keshillojmė tė pėrdorni njė browser (shfletues interneti) tė versionit tė fundit.
  Attached Files
  Last edited by Miri; 03-04-2015, 17:18. Reason: Formatim i pėrmbajtjes
Working...
X