Announcement

Mbyll
No announcement yet.

Logo Mirdita

Mbyll
X
 • Filter
 • Time
 • Show
Clear All
new posts

 • Logo Mirdita

  Ka kohė qė po prisja frymėzimin e duhur pėr logon mirdita.com
  Kam hedhur edhe ca ide tė tjera nė faqe por asnjė nuk mė ka bindur plotėsisht. Sepse doja qė tė prezantonte sa mė mirė fjalėn mirdita dhe ta lidhte edhe me traditėn e saj.
  Derisa njė ditė mė erdhi njė ide nė mendje, menjėherė e bėra si skicė nė njė copė letėr pėr tė mos e harruar dhe kur pata ca kohė tė lirė u vendosa qė ta vizatoj me programin grafik nė formatin vektorial.

  Pėr ca pėrmirėsime mė ka ndihmuar edhe Fatjon Marku

  Emri:
  Mirdita.com

  Pėrshkrimi:
  Logo tekstual + ikonik i shkrirė sė bashku nė njė grafikė tė vetme. Pra logo e lexueshme por edhe me njė grafikė domethėnėse si psh:
  Shqiponja shenjė e traditės mirditore dhe shqiptare e cila ka shikimin nė krahun e majtė, ashtu si stema zyrtare e mirditės, ku shkrihet me germėn 'd', krahėt e saj pėrqafojnė dhe mbrojnė nė gjithė gjatėsinė e saj fjalėn mirdita.
  E vetmja pikė ku me ka lodhur pak ka qenė vendosja e shtojcės '.com' ku pėr fat tė mirė arrita qė ta vendos poshtė shkronjės 'r' e 'd' duke e bashkuar edhe nė trupin e vetė shqiponjės.

  Pres pėrgjigjet nga ana juaj.

  Attached Files

 • #2
  Click image for larger version

Name:	image_299.png
Views:	2
Size:	7.2 KB
ID:	1955
  Ngadale Beg, se ka hendek.

  Comment

  Working...
  X